Odeszła od nas mgr Dorota Wróblewska
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 lipca 2024 r. odeszła Pani mgr Dorota Wróblewska, Z-ca Dyrektora ds. Organizacyjnych w Krajowym Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia w Łodzi.
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 lipca 2024 r. odeszła Pani mgr Dorota Wróblewska, Z-ca Dyrektora ds. Organizacyjnych w Krajowym Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia w Łodzi.
Jesteśmy już po tegorocznej konferencji Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Radiologicznej. Serdecznie dziękujemy Prezesowi Państwowej Agencji Atomistyki oraz przedstawicielom Organu za obecność i wsparcie naszej inicjatywy.
Konferencja organizowana jest przez WSSE w Rzeszowie oraz firmę Qualymed. Szczegóły na stronie internetowej https://qualymed.pl
Serdecznie zapraszamy na kolejną, XIV Krajową Konferencję Badań Radiograficznych „Stary Młyn 2024”.
XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej odbędzie się w dniach 6-8 czerwiec 2024 roku w Poznaniu.
Bliższe informacje na stronie serwisu: https://www.zjazdptmn2024.pl/.
W kwietniu rozpocznie się misja Integrated Nuclear Infrastructure Review (INIR) Międzynarodowej Agencji Energii Jądrowej, która oceni gotowość Polski do realizacji kolejnej fazy PPEJ związanej z budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Misję oficjalnie otworzy Pani Dyrektor Działu Energii Jądrowej MAEA Aline des Cloizeaux.
W dniach 8-10 maja 2024 r. w Opolu odbędzie się konferencja organizowana przez SIOR pod hasłem przewodnim: Aktualne zagadnienia z zakresu dozymetrii środowiskowej, w tym pomiaru radonu w powietrzu, radioterapii oraz energetyki jądrowej – oczekiwania, plany i rola IOR. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń (wraz z podpisaną klauzulą RODO) do 19.04.2024 r. UWAGA dla osób dojeżdżających samochodem: parking (w garażu podziemnym w hotelu, liczba miejsc ograniczona) jest dodatkowo płatny (indywidualnie przez uczestników – 50 zł brutto/dobę). Ponadto przy hotelu znajduje się…
Europejska Konferencja Reaktorów Badawczych (RRFM) to coroczne spotkania organizowane przez Europejskie Towarzystwo Nukleoniczne (ENS). Najbliższa konferencja odbędzie się w dniach 21-25 maja 2024 w Warszawskim Hotelu Westin.
Celem studiów jest uzyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych. Program studiów obejmuje informacje dotyczące promieniowania jonizującego i ochrony radiologicznej, budownictwa w energetyce jądrowej, fizycznych podstaw działania reaktorów jądrowych, konstrukcji maszyn i urządzeń stosowanych w elektrowniach jądrowych, eksploatacji elektrowni jądrowych, systemów bezpieczeństwa elektrowni jądrowych, odpadów promieniotwórczych i ich zabezpieczania.
„Bezpieczeństwo radiacyjne – promieniowanie jonizujące i niejonizujące” Zakres tematyczny: ➢ PROMIENIOWANIE JONIZUJĄCE • Przypomnienie podstawowych wiadomości o promieniowaniu jonizującym, jego źródłach i rodzajach oraz oddziaływaniu z materią • Metody detekcji promieniowania, sieć wczesnego wykrywania, dozymetria, ocena narażenia • Zagrożenia – w tym awarie, sytuacja w elektrowniach na Ukrainie, broń jądrowa • Biologiczne oddziaływanie promieniowania, ochrona radiologiczna, • Narażenie na działanie promieniowania, dozymetria ex-post, skażenia, dekontaminacja • Skutki medyczne…