Odeszła od nas mgr Dorota Wróblewska
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 lipca 2024 r. odeszła Pani mgr Dorota Wróblewska, Z-ca Dyrektora ds. Organizacyjnych w Krajowym Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia w Łodzi.
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 lipca 2024 r. odeszła Pani mgr Dorota Wróblewska, Z-ca Dyrektora ds. Organizacyjnych w Krajowym Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia w Łodzi.
Jesteśmy już po tegorocznej konferencji Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Radiologicznej. Serdecznie dziękujemy Prezesowi Państwowej Agencji Atomistyki oraz przedstawicielom Organu za obecność i wsparcie naszej inicjatywy.
Konferencja organizowana jest przez WSSE w Rzeszowie oraz firmę Qualymed. Szczegóły na stronie internetowej https://qualymed.pl
Serdecznie zapraszamy na kolejną, XIV Krajową Konferencję Badań Radiograficznych „Stary Młyn 2024”.
XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej odbędzie się w dniach 6-8 czerwiec 2024 roku w Poznaniu.
Bliższe informacje na stronie serwisu: https://www.zjazdptmn2024.pl/.
Europejska Konferencja Reaktorów Badawczych (RRFM) to coroczne spotkania organizowane przez Europejskie Towarzystwo Nukleoniczne (ENS). Najbliższa konferencja odbędzie się w dniach 21-25 maja 2024 w Warszawskim Hotelu Westin.
Celem studiów jest uzyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie budowy i eksploatacji elektrowni jądrowych. Program studiów obejmuje informacje dotyczące promieniowania jonizującego i ochrony radiologicznej, budownictwa w energetyce jądrowej, fizycznych podstaw działania reaktorów jądrowych, konstrukcji maszyn i urządzeń stosowanych w elektrowniach jądrowych, eksploatacji elektrowni jądrowych, systemów bezpieczeństwa elektrowni jądrowych, odpadów promieniotwórczych i ich zabezpieczania.
Bardzo dawno temu, jak bajają bajarze, nikt jeszcze nie słyszał o pieniądzu. Wymieniano towar za towar, tak jak się komu podobało i opłacało. Nowe porządki zaczęły się wtedy, kiedy do głosu doszła cywilizacja a wraz z nią potrzeba wygody. Początkowo środkiem płatniczym było zboże. Nie było problemu, jeśli chodziło o mniejsze ilości, ale kiedy do transportu tego „pieniądza” trzeba było wynajmować statki, problem stawał się naprawdę dużej wagi. Przerzucono się więc na bydło. A i z tym był kłopot niemały.…
Po reformach szkół elementarnych i średnich, jakie wdrażano w wielu krajach europejskich, przyszła kolej na przedszkola i szkoły specjalne. Przełomową rolę w pracy nad dziećmi małymi, wywodzącymi się z rodzin ubogich odegrała Maria Montessori, której działalność i publikacje teoretyczne wywarły znaczący wpływ na rozwój europejskiej myśli pedagogicznej. Jej doświadczenia wychowawcze i intensywne dążenie do stworzenia placówek przyjaznych małym dzieciom dały skuteczny oręż do ręki propagatorom fundamentalnych zmian w oświacie przedszkolnej i specjalnej. Świadectwem wagi problemów wychowawczych sygnalizowanych przez włoską reformatorkę…
1 marca w Warszawie przyznano tytuły Polskiego Produktu Przyszłości w tegorocznym jubileuszowym dwudziestym konkursie organizowanym przez Państwową Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Laureatem został akcelerator śródoperacyjny IntraLine-IOERT zbudowany w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Konkurs promuje innowacyjne wyroby i technologie, które mają szansę zaistnieć na rynku krajowym i globalnym. IntraLine-IOERT to akcelerator elektronów służący do napromieniania tkanek zaatakowanych przez nowotwór. Został zbudowany w Narodowym Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) w Świerku przy współpracy z Wielkopolskim Centrum Onkologii (WCO).…